З перших днів життя малюк активно знайомитися з навколишнім світом. Найпростіше це робити через цікаву, захоплюючу гру. Саме в ігровій манері дитина розвиває дрібну моторику, рухливість, просторове і логічне мислення. У цій нелегкій роботі на допомогу маленькому досліднику приходять іграшки.

Відвідавши дитячий магазин, у батьків просто очі розбігаються від розмаїття моделей. Однак, далеко не всі вироби сприяють розвитку малюка. Давайте розберемося, які саме іграшки варто купувати дитині і як не помилитися з вибором.

Безпека і якість

Перш за все, необхідно звертати увагу на матеріал, з якого виготовлено виріб. Пластикові і пластмасові моделі коштують дешево, однак їх не можна назвати безпечними для малюка. Саме тому оптимальним варіантом стане дерево. Екологічно безпечна деревина не виділяє ніяких шкідливих речовин, тому дитина може скільки завгодно грати з дерев'яним виробом.

Другий момент, на який завжди потрібно звертати увагу - якість виготовлення. На ній не повинно бути легко відламується або відкручуються елементів, ніяких гострих кутів або зазубрин. Грати повинно бути не тільки цікаво, а й безпечно.

Які бувають види розвиваючих іграшок

Для малюків раннього віку існує маса цікавих виробів, які допомагають їм поступово, але впевнено знайомитися з величезним і таким різноманітним навколишнім світом.

Кращі розвиваючі іграшки:

  • Брязкальце. За допомогою звуків і візуального сприйняття малюк починає поступово формувати просторове мислення.
  • Ромчик-вкладиші. Іграшки вчать малюка зіставляти і порівнювати різні відтінки і форми предметів. Підходять для хлопців від 6 місяців до 3 років.
  • Пазли. Така звична всім з дитинства гра розвиває фантазію і абстрактне мислення. Щоб малюку було не надто складно, краще починати з картинок з декількох пазлів і поступово збільшувати число елементів.
  • Сортери. Такі комплекти складаються об'ємних іграшок з отворами, в які потрібно складати відповідні по відтінку і формі фігурки.
  • Стучалочка і пірамідки. Барвисті вироби відмінно розвивають дрібну моторику. При складанні також тренується просторове мислення.
  • Конструктори і кубики. Іграшки, призначені для хлопців від 1 року, покращують координацію, моторику і логіку.

Будь-яка гра буде ще цікавіше, якщо до неї підключаться батьки. Адже пізнавати світ разом завжди набагато веселіше.