Історія і практика мають у своєму розпорядженні віковими традиціями застосування деревини в архітектурі, виготовленні меблів, предметів побуту і, звичайно ж, обробці та оздобленні інтер'єрів. Без сумніву, дерево - прекрасний матеріал як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки будь-яких приміщень. Незважаючи на існування вже наявних і поява все нових різноманітних синтетичних матеріалів, дерево завдяки своїм властивостям (різноманітності малюнка, текстури, кольору, можливостям обробки) впевнено тримає провідні позиції в топі найпопулярніших матеріалів як серед фахівців, так і у споживачів.

Урбанізація, прискорений ритм життя великих міст, на жаль, віддали людей від природи, від лісу. Але багато городян, зрозумівши і оцінивши первозданну красу лісу, незмінно при можливості прагнуть туди - на відпочинок, пікнік або просто за грибами. Вироби з дерева, які живуть в наших будинках, буквально покликані «рятувати» жителів великих міст від напруги і негативу, викликаних сучасними умовами життя в мегаполісах. Вони не тільки свідчать про добрий смак його господарів, а й своїй натуральній текстурою перетворюють простір, надають будинку затишок і в суєті буденних турбот нагадують нам красу живої природи.

Художні якості деревини найкраще проявляються в майстерних руках майстрів. Дерево перетворюється на справжні витвори мистецтва, що створює затишок в домі. Стиль інтер'єру, де багато дерева, завжди виглядає виразно і органічно, будь то спокійний ЕКО-стиль, «брутальний» лофт і т.д.

Такого розмаїття текстур, квітів, як у дерева, немає у жодного іншого природного або штучного матеріалу. Це його головні переваги. Кожна порода має свій природним кольором і текстурою. Наприклад, дуб налічує близько 20 колірних відтінків, горіх - до 40. Багатство вибору дозволяє кожен раз «грати» з дизайном і створювати ефектні колірні поєднання, наприклад, темного і світлого дерева в інтер'єрі.

Природна краса натурального дерева відмінно поєднується з багатьма матеріалами, наприклад, каменем, шкірою, а також з безліччю квітів в інтер'єрі. Дерево відмінно працює як зі спокійними відтінками кремового, сірого, коричневого, так і з зеленими, помаранчевими і іншими колірними акцентами, стаючи для них вдалим фоном.

Найчастіше використовується природний малюнок деревини. Саме він може стати провідною темою інтер'єру в цілому. Різноманітні допоміжні матеріали, наприклад, епоксидні смоли, лаки дозволяють в роботі з деревом активніше проявляти його природну фактуру.

Текстура дерева може відрізнятися не тільки в залежності від породи дерева, але і від характеру зрізу - поперек волокон, уздовж, під тим або іншим кутом. Кожен раз в роботі з деревом є можливість отримати новий, неповторний дизайн того чи іншого виробу.

Наявність в інтер'єрі елементів з дерева вносить незвичайну теплоту і м'якість і наповнює будинок затишком.