Обробну дошку можна зустріти на кожній кухні. Вони бувають:

  • дерев'яними,
  • пластиковими,
  • скляними,
  • силіконовими,
  • кам'яними.

Самі затишні і красиві, звичайно, дошки з дерева. Вони ж і найзручніші, оскільки володіють необхідною пружністю, міцністю, вбирають вологу, та й просто приємні на дотик і на око. Дотики до дерев'яних предметів поповнюють енергію людини і дарують естетичні емоції.

Не дарма саме дерево наповнює оселю затишком і теплом, і цілком виправдано є добрий звичай дарувати господарці красиво оформлену дерев'яну дошку. Ідеальний подарунок - практично, скромно і зі смаком. Але як доглядати за дошкою, щоб вона залишалася такою, якою її подарували?

Як мити обробну дошку

Дерево не самий довговічний матеріал. Щоб дерев'яні меблі і предмети інтер'єру служили довше - їх обробляють спеціальними просоченнями, які не підходять для предмета, що взаємодіє з продуктами харчування. Але є способи догляду, які продовжують термін служби цього предмета.

Дошку потрібно мити відразу після використання. Не дозволяйте дошці довго перебувати з залишками продуктів, особливо якщо це м'ясо або риба. Після роботи з такими продуктами дошку миють під краном в теплій воді, протирають м'якою ганчіркою і посипають сіллю. Залишають так на півгодини, після чого потрібно протерти часточкою лимона, сполоснути проточною водою і покласти сушити.

Як сушити дошку

Не потрібно ставити дошку на бік для просушування, так вона з часом скривиться в одну сторону. Сушать дошку, розташувавши на плоскій поверхні.

Як доглядати за дошкою

Щоб дерев'яна обробна дошка залишалася безпечної і привабливою, періодично її потрібно протирати оцтом або лимонним соком, а також просочувати олією. Розігрітим маслом змащують чисту висушену дошку, дають маслу просочитися і прибирають залишки. Підійде вершкове, лляна, оливкова.

Якщо дошка втратила вигляд

Якщо на дошці з'явилися тріщини або потертості, її зчищають великої наждачним папером і шліфують дрібною. Щоб дошка довше трималася як новенька, що не замочуйте її, не мийте в посудомийній машині, не тримайте мокрою, мийте і сушіть відразу після використання.