На жаль, навіть у самого мотивованого співробітник до кінця року йде спад бойового духу і настрою на роботу. Досвідчений начальник знає, як вирішити це питання.

  • Корпоративні заходи - як один із способів не тільки підняти бойовий дух, а й згуртувати колектив в цілому. На таких заходах співробітники відкриваються з іншого боку, перш за все, як особистості.
  • Перерви на роботі або кави брейк для того, щоб не думати про роботу. Дозвольте співробітникам відключатися від робочого процесу, навіть якщо при кави брейку виникають певні робочі питання, краще повернутися до них вже після перерви. Співробітники в таких випадках з новим імпульсом починають працювати, з'являються нові ідеї і способи вирішення тих чи інших завдань.
  • Спілкування начальства з кожним співробітником особисто. Колектив складається з особистостей досить різних за темпераментом і характером. Спілкування віч-на-віч допоможе виявити невдоволення або отримати нові пропозиції по внесенню змін до робочого процесу, а також підбадьорити кожного співробітника окремо. Тим самим, піднімаючи загальний дух колективу.
  • На роботі проводиться значна частина життя. Начальник повинен розуміти, чи є на робочому місці, чи зручно співробітнику. Робота повинна бути місцем, куди хочеться повертатися, і не обов'язково проявляти верх креативності, як в Кремінній долині. Досить просто грамотно організувати робоче місце.
  • Змагальних дух на роботі і виявлення кращих співробітників місяця заводить з новою силою робочі процеси. Співробітники повинні знати своїх героїв і прагне стати ними.
  • Не потрібно забувати про матеріальної мотивації співробітників. Перш за все, в поняття матеріальної мотивації включають грошові премії, але до неї також відносяться і подарунки. Корпоративні подарунки невід'ємна частина корпоративної культури. У кожної фірми є свій фірмовий знак, брендовані підставки під кухлі з логотипом компанії чудовий презент співробітникам до будь-якого свята. Це універсальний предмет, яким працівники будуть користуватися щодня.

Виконуючи ці нехитрі поради, можна підняти робочий дух будь-якого колективу.