Ринок дитячих товарів дуже розвинений на сьогоднішній день. Батькам малюків доступний різноманітний вибір дитячих іграшок різного типу: розвиваючі, сюжетні, тренувальні, технічні, м'які, пластмасові, дерев'яні, китайські, європейського виробництва та інші.

Що розвивають дитячі іграшки?

Іграшки супроводжують дітей починаючи з самого раннього віку і впливають на їх розвиток і сприйняття навколишнього середовища в такий спосіб:

  • пробуджують творчі задатки;
  • сприяють розвитку мовлення та мислення малюка;
  • розвивають велику, дрібну; моторику, м'язову систему.

    Тому батьки повинні уважно підходити до покупки іграшок, адже це не просто предмет розваг і дитячих ігор.

Як вибрати розвиваючі іграшки для дітей?

  • якість. Товар повинен бути сертифікований, виготовлений з екологічних, безпечних, стійко забарвлених, гіпоалергенних, натуральних матеріалів;
  • відсутність дрібних деталей. Іграшка повинна бути безпечною, без дрібних складових, адже дитина може їх проковтнути;
  • відповідність віку і навичкам. Іграшка повинна підходити по віковій категорії дитині, бути зрозумілою і корисною йому;
  • візуальна краса. Важливо, щоб іграшка була на думку батьків красива на вигляд, адже вона впливає на формування смаків дитини, його естетичного сприйняття і почуття прекрасного.

Які іграшки корисні для раннього розвитку дитини?

Однорічна дитина вже починає самостійно ходити без підтримок, зміцнюється його почуття рівноваги, він володіє обома ручками і пізнає навколишнє середовище, знайомлячись з предметами побуту. Тому важливо підбирати іграшки, які допоможуть ему в цьому розвитку. Маленький м'ячик допоможе навчиться координації рухів або метелики (коліщатка, бабки) на коліщатках, насаджені на палицю. Килимок допоможе навчиться відчувати обсяги, хапати і тягнути. Корисні дитячі розвиваючі іграшки з дерева як, наприклад, матрьошка або пірамідка. Вони сприяють розвитку логіки у дитини, моторики рук і при цьому міцні, безпечні.